Jak wybrać salę weselną

Planowanie ślubu to długotrwałe zajęcie. Trzeba rozważyć wszystkie aspekty. Jaką sukienkę kupić, jaką koszulę do garnitura, w jaki sposób dobrać dodatki do całości.

Jednakże jest jedna rzecz, na którą para młoda zwraca uwagę niemalże na samym początku. Gdzieś trzeba zorganizować wesele. Salę weselną trzeba wynająć z odpowiednim wyprzedzeniem, by mieć pewność, że zabawa się odbędzie.

Sala weselna – na co zwrócić uwagę

Przy wyborze odpowiedniego miejsca na zabawę weselną trzeba zwrócić szczególną uwagę na kilka aspektów. Należą do nich:

  • lokalizacja – niektóre osoby wolą bawić się w mieście, inne preferują imprezy z dala od zgiełku i wybierają sale weselne położone na obrzeżach miasta lub w jakiejś wiosce. W przypadku, gdy wybierzecie miejsce oddalone od kościoła lub urzędu stanu cywilnego, warto zadbać o transport dla osób, które nie mają samochodu. Warto również się dowiedzieć czegoś o parkingach obok Domu Weselnego.
  • wielkość sali – powinna być dostosowana do liczby gości, których zamierzacie zaprosić. Lepiej jest, gdy zostanie kilka miejsc wolnych. Zbyt ciasna przestrzeń może sprawić, że bawiący się źle się poczują. Zbyt duża może również spowodować dyskomfort.
  • koszty – ceny wynajmów zależą od lokalu. W niektórych miejscach opłata za osobę nie przekracza 100 złotych, w innych trzeba zainwestować nieco więcej. Przy rozmowie z właścicielem warto zapytać o to, co jest wliczone w koszty.

Dobra sala weselna jako gwarancja świetnej zabawy

Sala weselna (sprawdź na zankyou.pl) to nie tylko, lokalizacja i koszty. Bardzo ważne jest również menu. Powinno ono zawierać takie pozycje, które przypadną do gustu i wam, i gościom. Warto też nieco poeksperymentować. Może niektórym spodobają się orientalne dania? Dla dzieci i dorosłych świetną opcją będzie też fontanna z płynną czekoladą. 

Koniecznie zadbajcie też o dobrą obsługę. W przypadku wesel w restauracjach bardzo ważne jest to, jak zachowują się kelnerzy i czy dobrze współpracują z kucharzem. Dobrze jest dowiedzieć się również nieco na temat kosztów z tym związanych. Warto wcześniej na ten temat porozmawiać z menagerem.