Przygotowanie profesjonalnego makijażu na wesele

Każdy z nas chce wyglądać pięknie na weselu. Podstawą jest oczywiście przygotowanie odpowiedniego makijażu. Można skorzystać z usług profesjonalnej makijażystki lub wykonać go samodzielnie. Samemu jest to zdecydowanie cięższe, ale przynosi też znacznie więcej satysfakcji. Dodatkowo można w ten sposób oszczędzić sporo pieniędzy, więc to naprawdę się opłaca. W tekście odpowiemy na pytanie jak zrobić makijaż na wesele.

Naturalny makijaż

Podstawą jest, żeby makijaż wyglądał naturalnie. Niestety wiele kobiet robi zbyt mocny makijaż i tym samym estetyka jest nieco zaburzona. Oprócz tego, że musi być świeży to też dobrze, jeżeli będzie w stanie się utrzymać przez całą imprezę weselną. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wesela często trwają do rana, więc trzeba być przygotowanym na wszystko. W sprzedaży dostępne są wysokiej jakości kosmetyki, które pochodzą od renomowanych producentów. W drogeriach można znaleźć wiele kosmetyków opartych wyłącznie na naturalnych składnikach. Jest to bardzo dobry wybór, ponieważ nie podrażniają one skóry i rzadko wywołują alergię. Kolejność nakładania kosmetyków również ma duże znaczenie i nie można o tym zapominać. Trzeba też pamiętać, że nawet delikatny makijaż weselny dla kobiet jest znacznie bardziej czasochłonny oraz wymagający od klasycznego codziennego. Można śmiało powiedzieć, że łączy on w sobie cechy makijażu wieczorowego oraz dziennego. 

Przygotowania do wesela

Wesela rozpoczynają się z reguły po południu, więc przygotowanie typowo wieczorowego makijażu nie jest najlepszym pomysłem. Jeżeli cera jest jasna to wydaje się, że jesteśmy nieco młodsi. Twarz powinna być zrelaksowana oraz wypoczęta. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w tym wszystkim najważniejsze jest odpowiednie nawilżenie skóry. Właśnie dlatego podstawą jest krem nawilżający wysokiej jakości. W innym wypadku możemy doprowadzić niestety do przesuszenia skóry. Od oczu powinno się rozpocząć robienie makijażu. Opinie są jednak mocno podzielone, ponieważ niektóre kobiety twierdzą, że lepiej wykonać najpierw podkład. Należy mieć na uwadze, że rozpoczynając od oczu, możemy później łatwo wykonać wszelkie poprawki. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, którym malowanie kresek jeszcze nie do końca wychodzi. 

Róże do policzków

Oczywiście wszystkiego można się nauczyć, ale potrzeba na to czasu. Mix cieni matowych oraz rozświetlających to również bardzo ciekawy pomysł. Warto zaznaczyć, że cienie rozświetlające najlepiej stosować w kącikach oczu. Najpierw robimy kreski, a później przy użyciu mascary wyrównujemy rzęsy. Można jednak łatwo przedobrzyć z tuszem lub cieniem, dlatego warto zachować szczególną ostrożność. Grube kreski są typowo wieczorowe, więc nie pasują dobrze do imprezy weselnej. Warto też dodać, że pierwszym krokiem jest nałożenie bazy, a dopiero na nią nakładamy podkład. Na rynku dostępne są kosmetyki, które rozświetlają lub matują cerę. Należy się też wyposażyć w róże do policzków oraz bronzery. Kilka sekund przed końcowym utrwaleniem makijażu, można użyć kosmetyków o konsystencji kremowej. Błyszczyk oraz szminka powinny być użyte dopiero na samym końcu. Najlepiej skorzystać ze sprawdzonych kosmetyków, ponieważ eksperymenty chwilę przed weselem mogą nie skończyć się dobrze. Dokładnie omówiliśmy jak zrobić makijaż na wesele.